ČLAN ZLOČINAČKE VOJSKE Oglasio se Željko Grmuša autor četničke pjesme “Karadžiću, vodi Srbe svoje” koju je puštao ubojica Tarrant: Osjećam se ugroženo, živim kod Knina…
Pripadnik vojske RSK Željko Grmuša koji i danas mirno živi u okolici Knina gdje se ujedno bavi stočarstvom – za srbijanski tabloid Alo dao je izjavu nakon što je njegova četnička pjesma koja slavi klanje Hrvata i Bošnjaka postala ‘svjetski poznata’, upravo zbog masovnog ubojstva na Novom Zelandu, a koja je nabrijavala hladnokrvnog ubojicu Brentona Tarranta koji je u svom ubilačkom pohodu počinio stravična ubojstva nevinih ljudi.Tako se doznalo da je Tarrant ubijao slušajući pjesmu “Karadžiću, vodi Srbe svoje”.
Umire od straha iako ima naoružanje, ali nije se bojao napisati ratnohuškačku pjesmu koja je podizala moral srpskoj paravojci i četnicima u agresiji na Hrvatsku, protiv koje ova njegova pjesma i govori u ratnohuškačkim stihovima.
“Užasno je što je učinio ovaj na Novom Zelandu, naravno da osuđujem taj čin i žao mi je svih tih nevinih ljudi. Ali on je krenuo ubijati i to bi učinio bez obzira na to koju je pjesmu slušao”, rekao je Željko Grmuša, autor pjesme “Karadžiću, vodi Srbe svoje”, koju je u automobilu slušao Brenton Tarrant prije nego što je hladnokrvno ubio 49 ljudi i ranio još 40.
“Pjesma je snimljena u ratu 1993. godine, a osmišljena je da pruži moralnu potporu našoj vojsci. Pjevali smo, nismo klali i ubijali. I da, vidio sam sve te gluposti na internetu, dok kineski pjevaju, ove ili njih. Vidite, pjevao sam i ne stidim se te pjesme, ali sada se koristi da osudi cijeli srpski narod. Dakle, što ona ima s terorističkim napadom? Odlučio je to on da će slušati srpsku, kinesku ili neku treću pjesmu”, rekao je Grmuša koji sad umire od straha, a bilo mu je veliko zadovoljstvo tu ratnohuškačku pjesmu napisati u vrijeme velikosrpske agresije na Hrvatsku koju su on i njegovi četnici željeli do temelja uništiti i zbrisati Hrvate s lica zemlje.
Osjeća se “ugroženo” u Hrvatskoj u kojoj uživa sve blagodati od Domovinskog rata naovamo, uostalom kao i svi oni abolirani pripadnici VRSK-e koji su se borili protiv Hrvatske pa im sad u Hrvatskoj ništa ne valja, jer je ne priznaju kao svoju državu.Naravno, oni samo priznaju veliku srbiju.
Na pitanje boji li se za svoju sigurnost nakon događaja na Novom Zelandu, odgovorio je: “Naravno da se osjećam ugroženo. Nije me briga, i čim se to dogodilo, obavijestio sam ljude koji su mi bliski o tome što se dogodilo. Vidjet ćemo što će se dogoditi, hoće li mi sada policija banuti na vrata. Ne znam. To je strašno, sve…Međutim četnik Željko Grmuša se nije osjećao ugroženo dok su četnici orgijali i u svom krvavom piru diljem Hrvatske klali, ubijali, palili, silovali, likvidirali nevine Hrvate. Beogradski Alo piše kako je riječ o skladbi Željka Grmuše, Srbina iz Plavnog kod Knina, koji ju je skladao tijekom Domovinskog rata kako bi služila kao moralna podrška srpskim i četničkim vojnicima koji su izvršili brutalnu agresiju na Hrvatsku…On je odlučio to uraditi i učinio bi to slušajući srpsku, kinesku ili neku treću pjesmu – rekao je Grmuša za Alo, zaboravljajući pri tom da u njegovoj četničkoj pjesmi postoje stihovi koji su puni mržnje i pozivaju četnike da ubijaju i kolju “Ustaše” tj nevine Hrvate.
Njegova sadašnja ugroženost je samo priča koju bi trebalo popiti kao žal za srbinom koji je u jednom periodu 90-ih mislio da može sve. Ubijati, klati, pisati ratnohuškačke pjesme uperene protiv, kako se pjeva u njegovoj pjesmi “Ustaša”.
Što bi sad, da malo okrenemo pilu na drugu stranu- kad se tek nakon masovnog pokolja Tarranta na Novom Zelandu us*ao od straha, rekao pripadnik vojske RSKe četnik i stihoklepac četničkih pjesama Željko Grmuša na upit?
Kako bi to izgledalo da Marko Perković Thompson s pjesmom Čavoglave čuva nekakvu stoku u Srbiji, tamo negdje oko Novog sada i pjevuši “Za dom”spremni- U Zagori na izvoru rijeke Čikole , stala braća da obrane svoje domove. Čujte srpski dobrovoljci, bando četnici, stići će vas naša ruka i u srbiji…Marko, kao ni jedan drugi Hrvat se ne bi zgrijao u srbiji, već bi već davno već bio isporučen u nekakvoj limenci iz srbije za Hrvatsku. A četnik Grmuša se tek sad, nakon sveg zla koje su četnici uradili Hrvatima i to na hrvatskom teritoriju, osjeća ugroženo. Ma nemoj Grmuša, a jesi li se do sad osjećao ugroženim, svjestan da si se borio protiv hrvatske koja ti je za nagradu dala sve, čak i poticaj za stoku i kuću, iako si je uvijek kao i sad mrzio i nisi je nikad priznao za svoju državu kao i mnogi slični tebi.
-Pjevali smo, nismo klali i ubijali, kaže autor pjesme koja je poslužila da podigne moral srpskim vojnicima u domovinskom ratu. Ono za rubriku vjerovali ili ne. Tko je skladao onu bit će mesa, bit će mesa klat ćemo Hrvate?-pitaju se Hrvati na društvenim mrežama…Možda četnik Grmuša zna odgovor na ovo pitanje!?
Poslušajte ovu ratnohuškačku i mrziteljsku pjesmu koju je napisao “ugroženi srbin” Željko Grmuša-VIDEO
Neformalna grupa građana “Očuvajmo Duvanjski kraj” poslala je priopćenje o inicijativi duvanjskih mjesta protiv prekomjerne gradnje vjetroelegkrana, solarnih i minihidroelektrana i pretvorbe šumskih i...
Operacija 30. listopada 1991. bila je jedna od prvih oslobodilačkih operacija Hrvatske vojske u Domovinskom ratu. Izvedena je na području Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije,...
Vukovarski gradonačelnik i predsjednik Domovinskog pokreta Ivan Penava gostovao je u središnjem Dnevniku HTV-a. i teško optužio bivšeg stranačkog kolegu Marija Radića.
Komentirao je potez...
Dr. sc. Tomislav Jonjić o predsjedničkoj kandidaturi
Iako ste na to pitanje odgovorili već mnogo puta, ipak Vas molim da za naš portal ponovite koji...
Upravljanje pristankom za kolačiće
Da bismo pružili najbolje iskustvo, koristimo tehnologije poput kolačića za čuvanje i/ili pristup informacijama o uređaju. Suglasnost s ovim tehnologijama će nam omogućiti da obrađujemo podatke kao što su ponašanje pri pregledavanju ili jedinstveni ID-ovi na ovoj web stranici. Nepristanak ili povlačenje suglasnosti može negativno utjecati na određene karakteristike i funkcije.
Funkcionalni
Uvijek aktivni
Tehničko skladištenje ili pristup je striktno neophodan za legitimnu svrhu omogućavanja korištenja određene usluge koju izričito traži pretplatnik ili korisnik, ili u jedinu svrhu izvršenja prijenosa komunikacije preko elektronske komunikacijske mreže.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistika
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u anonimne statističke svrhe. Bez sudskog naloga, dobrovoljne suglasnosti od strane vašeg dobavljača internet usluge ili dodatnih zapisa treće strane, informacije sačuvane ili preuzete samo za ovu svrhu obično se ne mogu koristiti za vašu identifikaciju.
Marketing
Tehničko skladište ili pristup su potrebni za kreiranje korisničkih profila za slanje reklama ili za praćenje korisnika na web stranici ili na nekoliko web stranica u slične marketinške svrhe.