Petak, 18. listopada 2024.

Ne pitaj što Domovina može učiniti za tebe, nego što ti možeš učiniti za Domovinu

Home Sport FOTO – VIDEO: BARCELONA OSVOJILA OLD TRAFFORD U SUDARU DIVOVA Katalonci rutinski do prednosti uoči uzvrata na Camp Nou

Reuters

Večerašnji prvi četvrtfinalni ogled Lige prvaka između Manchester Uniteda i Barcelone završio je pobjedom gostiju 1:0. Barca je na Old Traffordu slavila minimalnim rezultatom, a dvoboj je odlučio autogol Lukea Shawa. Uzvrat je na rasporedu za tjedan dana…

MANCHESTER UTD. – BARCELONA 0:1 (Shaw ag. 12′)
MANCHESTER UNITED: De Gea – Young, Smalling, Lindelöf, Shaw – Fred, McTominay, Pogba – Dalot (Lingaard, 74), Lukaku (Martial, 68) , Rashford (Perreira, 85)BARCELONA: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Busquets, RAKITIĆ, Arthur (Roberto, 60) – Messi, Suarez, Coutinho (Vidal, 65)

Pobjedu je Barceloni donio autogol Lukea Shawa u 12. minuti. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Barcelona je po prvi puta slavila na Old Traffordu u vrlo slaboj utakmici u kojoj ManU nije stvorio nijednu šansu, a Barcelona nije jurišala nakon postignuta gola.U 12. minuti Barca je povela nakon dodavanja Messija za Suareza, čiji je udarac glavom okrznuo braniča Lukea Shawa i prevario vratara De Geu, no gol je priznat tek nakon gledanja VAR-a jer je pomoćni sudac dosudio zaleđe. U 36. minuti snažno je pucao Coutinho, ali je de Gea spretno obranio nogom.

U 65. minuti Suarez je pucao pored gola u jedinoj pravoj šansi drugog dijela.

Reuters

MANCHESTER UTD: De Gea – Young, Lindelöf, Smalling, Shaw – Pogba, McTominay – Fred, Rashford, Dalot – LukakuBARCELONA: Ter Stegen – Semedo, Lenglet, Pique, Alba – Arthur, Busquets, Rakitić – Coutinho, Messi – Suarez